Zobacz z kim współpracujemy

FIrma Amister zajmuje się usługami w zakresie automatyki przemysłowej, programowania PLC, robotyki, systemów wizualizacji, wizyjnych oraz informatyki przemysłowej, zbierania i archiwizowania danych. Celem przedsiębiorstwa jest zwiększenie ilości wolnego czasu pracownikom, który można wykorzystać na cele wyższego rzędu. 

Oferta firmy jest bardzo szeroka, dzięki czemu zdobywa klientów, którzy są liderami w swoich branżach.

Studenckie Koło Naukowe Zarządzanie współpracuje z firmą Amister przy projekcie AGH Lean Line – zbudowania interaktywnych elementów zautomatyzowanej linii produkcyjnej służącej do nauki organizacji i optymalizacji produkcji z wykorzystaniem narzędzi Lean Management.

Firma Balluff wspiera przedsiębiorstwa w procesie usprawniania procesów produkcyjnych, dostarczając innowacyjne urządzenia i rozwiązania, które służą do planowania produkcji, optymalizacji kosztów i zarządzania jakością. W myśl idei przemysłu 4.0, poprzez zaawansowane rozwiązania z zakresu automatyki przemysłowej, zajmuje się ona poprawianiem  zdolności produkcyjnej swoich Klientów.

Firma Balluff podjęła współpracę z SKN Zarządzanie podczas organizacji I edycji „Oleanpiady”, czyli interdyscyplinarnych zawodów dla uczniów szkół średnich o tematyce Lean Management. Przedsiębiorstwo to wspiera nas również podczas pracy nad projektem AGH LeanLine w ramach instalacji i wdrożenia systemu wizyjnego symulowanej linii produkcyjnej.

Spółka Bioeko Grupa TAURON sp. z o.o. należy do Grupy TAURON, jednego z kluczowych holdingów energetycznych w Europie Środkowo – Wschodniej, który działa we wszystkich podstawowych obszarach rynku energetycznego. Przedsiębiorstwo zajmuje się produkcją oraz sprzedażą Ubocznych Produktów Spalania i Ubocznych Produktów Wydobycia w imieniu Grupy TAURON. Kolejnym obszarem działalności firmy jest sprzedaż biomasy. 

Przedsiębiorstwo wypracowuje nowatorskie rozwiązania w dziedzinie produkcji kruszyw lekkich sztucznych oraz rozwija swoje działania w dziedzinie Gospodarki o Obiegu Zamkniętym. 

W 2019 roku Bioeko Grupa Tauron nawiązał współpracę z Akademią Górniczo Hutniczą. W lutym tego roku Studenckie Koło Naukowe Zarządzanie wraz z Kołem Naukowym Separator rozpoczęło projekt pod nazwą: “Analiza rynku kruszywa lekkiego na bazie odpadów”.  Projekt zwieńczyło spotkanie na początku lipca bieżącego roku, podczas którego projekt leader Olga Świniarska podsumowała Analizę oraz zostały przedstawione perspektywy na dalszą współpracę.

BiModal Solutions to nowa firma zbudowana w oparciu o doświadczony zespół specjalistów, który od ponad 20 lat pracuje nad usprawnieniem procesów międzynarodowych i polskich przedsiębiorstw produkcyjnych. Eksperci BiModal Solutions pomagają podnieść efektywność pracowników oraz optymalizować procesy w przedsiębiorstwie w oparciu o technologię low code.

W listopadzie 2019 roku podczas II edycji Konferencji Odpowiedzialnego Biznesu mieliśmy okazję usłyszeć prelekcję na temat rozwijanego przez firmę projektu CSR. 

Firma BiModal Solutions rozpoczęła współpracę z SKN Zarządzanie podczas Konferencji Odpowiedzialnego Biznesu. Następnie współpraca rozszerzyła się na inne projekty, w tym flagowy projekt Koła, AGH Lean Line.

European Institute of Innovation and Technology (EIT) to organ utworzony w 2008 roku przez Unię Europejską. Wspiera innowacyjność w krajach UE i jest integralną częścią programu “Horizon 2020” w zakresie badań naukowych i innowacji. EIT zrzesza w swoich kręgach ponad 15000 partnerów w skład których wchodzą wiodące firmy, laboratoria badawcze i szkolnictwo wyższe z całej  Europy. Jest największą siecią Innowacji w Europie. Swoje działania koncentruje na globalnych problemach, jakie obecnie stawia przed nami świat. Dzięki długoterminowym partnerstwom wspieranych przez EIT udaje się znaleźć rozwiązania wielu globalnych wyzwań od zmian klimatycznych i zrównoważonej energii po zdrowy tryb życia i żywność. Dodatkowo organ oferuje szeroki wachlarz działań związany z innowacjami i przedsiębiorczością. Są to min. kursy edukacyjne, które pomagają połączyć umiejętności techniczne i przedsiębiorcze oraz wszelkiego rodzaju projekty badawcze oparte na innowacjach, w efekcie czego powstaje wiele nowych pomysłów i rozwiązań a studenci rozwijają swoje przedsiębiorcze umiejętności.

FWIE, czyli Fundacja Wspierania Inicjatyw Ekologicznych istnieje, by:

identyfikować problemy związane ze szkodliwym wpływem człowieka na środowisko,
szukać środków potrzebnych do rozwiązania zidentyfikowanych problemów,
dobrze organizować pracę (przygotowywać projekty i zarządzać ludźmi),
wspierać wprowadzanie najlepszych rozwiązań zarówno w skali Małopolski jak i skali ogólnopolskiej,
w miarę możliwości pomóc osobom i instytucjom poprzez dofinansowanie działalności

Współpracują przede wszystkim ze społecznościami lokalnymi, organizacjami pozarządowymi, ale również z uczelniami i przemysłem, który dba o środowisko.

Wspólnie realizowaliśmy warsztaty z zakresu gospodarowania odpadami w Gminie Podegrodzie (2020), pokazy z zakresu efektywnego spalania paliw w kotłach CO (2019) oraz szkolenia z zakresu zero waste (2019).

Gospodarstwo Agroturystyczne położone jest w koronie Beskidu Śląskiego – Wiśle Jaworniku. Swoją ofertę kieruje do ludzi, którzy cenią sobie wypoczynek i rekreację w miłej, rodzinnej atmosferze, pięknie krajobrazu. Gospodarstwo czynne cały rok, co pozwala korzystać z piękna otaczającej natury i krajobrazów o każdej chwili.

Gospodarstwo Agroturystyczne gości kolistów SKN Zarządzanie od kilkunastu lat, przyjmując nas zarówno podczas Wyjazdów Feryjnych, jak i Zjazdów Pokoleń.

Grupa Wspólnych Inicjatyw Społecznych zajmuje się budową i prowadzeniem wspólnej, skutecznej polityki społecznego wsparcia górnictwa, jako odpowiedzialnej, nowoczesnej, strategicznie potrzebnej branży. Promuje i inicjuje wdrażanie zasad, metod i narzędzi CSR, które angażują aspekty m.in. wpływu ekonomicznego i środowiskowego, miejsc pracy
i odpowiedzialności wobec społeczeństwa.

Organizacja współpracuje z SKN Zarządzanie od początku swojej działalności, czyli od 2016 roku. Członkowie Koła są odpowiedzialni za kwestie organizacyjne spotkań, pomagają w zarządzaniu projektami oraz zajmują się działaniami promocyjnymi. 

Firma Grawerowanie 3D jest jedną z pierwszych w Polsce, która wprowadziła na rynek usług zaawansowane technologie laserowe mające wiele zastosowań. Podstawową działalnością firmy jest grawerowanie w krysztale. Firma specjalizuje się również w wycinaniu nieregularnych kształtów z drewna i polimerów. 

Studenckie Koło Naukowe Zarządzanie współpracuje z firmą od 2019 roku. Grawerowanie 3D wspiera działania studentów w różnorodnych projektach wykonując zarówno materiały promocyjne jak i promocyjne, np. KOB i AGH Lean Line. 

Firma InQel Marcin Kubieniec została założona w sierpniu 2009 w Rybniku. Bazujemy na ponad 20-letnim doświadczeniu naszych pracowników w branży elektroinstalacyjnej. Gwarantujemy naszym klientom szeroką gamę najwyższej jakości usług związanych z doradztwem, projektowaniem oraz kompleksowym wykonawstwem instalacji elektrycznych i odgromowych. Od samego początku działalności przedsiębiorstwa główny nacisk kładziemy przede wszystkim na jakość wykonywanych prac a także indywidualne podejście do każdego klienta.

Przez ponad trzy lata działalności udało nam się zdobyć zaufanie wielu znanych na polskim rynku firm takich jak m.in. ETOS S.A (właściciel marki Diverse), Empik S.A. oraz Polska Telefonia Cyfrowa S.A. (właściciel marki T-mobile). Działalność naszej firmy skierowana jest zarówno do przedsiębiorstw jak i osób prywatnych, ceniących wysokojakościowe wykonanie robót w zakresie szeroko pojętego elektro instalatorstwa.

Specjalizacją firmy jest wykonawstwo instalacji elektrycznych w domach o konstrukcji szkieletowej. Dzięki współpracy z przedsiębiorstwem wielobranżowym MAWIT Joanna Dyjas z Imielina, będącego wiodącym producentem i wykonawcą tego typu budynków w południowej Polsce udało nam się zrealizować w przeciągu dwóch lat nieprzerwanej współpracy ponad 45 budynków o konstrukcji szkieletowej głównie na terenie województwa Śląskiego i Małopolskiego.

Kontakt: www.inqel.pl

Wypożyczalnia kajaków, organizująca spływy na kilku trasach na rzece Pilicy w okolicach Szczekocin i Przyłęka, tj. ok. 80 km od Krakowa, Kielc i 60 km od Częstochowy. Oprócz standardowego wypożyczenia kajaków, oferuje organizację ogniska wraz z poczęstunkiem przy rzece. Dodatkowo dysponuje chatą na wspólne biesiadowanie lub możliwość schronienia w przypadku deszczu. W ofercie wypożyczalni jest również możliwość noclegu w namiocie lub hamaku, pod gołym niebem. U każdego uczestnika biorącego udział w spływie – radość gwarantowana.

„JestRadość” prowadzi były członek SKNZ, nieustannie wspierając nasze działania organizacyjne i wyjazdy badawczo-terenowe.

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A., to największy w Europie producent węgla koksowego typu 35 (hard) wysokiej jakości i największa komercyjna grupa koksowni w Unii Europejskiej. Spółka została utworzona w 1993 roku, a obecnie w jej skład wchodzi pięć kopalń węgla kamiennego: Borynia-Zofiówka-Jastrzębie, Budryk, Knurów-Szczygłowice, Pniówek oraz Jastrzębie-Bzie, w których wydobywany jest węgiel koksowy oraz Zakład Wsparcia Produkcji. W 2019 roku kopalnie
wchodzące w skład JSW wydobyły 16 mln ton węgla.
Współpraca SKNZ z Jastrzębską Spółką Węglową S.A. opiera się na pomocy przy organizacji Konferencji Odpowiedzialnego Biznesu, a także w realizowanym projekcie mającym na celu poprawienie relacji spółki z interesariuszami na terenach górniczych.

Lean Action Plan jest firmą konsultingowo-szkoleniową z siedzibą w Krakowie. Ich misją jest na co dzień przyspieszać rozwój firm i ludzi, poprzez dzielenie się wiedzą i doświadczeniem, realizację projektów i transformacji Lean oraz inspirowanie ludzi, jak pracować mądrzej, a nie więcej.

Firma wspiera nas w realizacji różnych projektów z zakresu metodologii Lean Management, m.in. AGH Lean Line, LEANathon i oLEANpiada.

Firma konsultingowa, pracująca w trybie projektowo-szkoleniowym. Realizuje projekty i programy związane z poprawą wewnętrznej sytuacji w organizacjach, a także szkolenia i studia podyplomowe z tego zakresu.

Obszary działalności to:
optymalizacja procesów organizacji,
dedykowane systemy produkcyjne,
redukcja kosztów,
projektowanie layoutów fabryk,
szkolenia trenerów wewnętrznych.

Ponadto firma Luqam stworzyła innowacyjną platformę szkoleniową o międzynarodowym zasięgu. Jest rozwiązaniem wykorzystującym doświadczenie ekspertów zarówno w zakresie merytoryki szkoleń jak i produktu szkoleniowego redukującego koszty Klienta przy zachowaniu wysokiej efektywności całego procesu. Dodatkowo co bardzo ważne łączy elementy szkoleń tradycyjnych, wykorzystując realnego trenera prowadzącego kurs z nowoczesnymi rozwiązaniami informatycznymi. Opexity to swoisty projekt klasy Szkolenia 4.0.
Platforma oferuje szkolenia w kategoriach:
Lean Management.
Six Sigma,
Jakość,
Zarządzanie projektami,
Zakupy i logistyka.

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A. to polski producent węgla kamiennego, którego siedziba zlokalizowana jest w Lubelskim Zagłebiu Węglowym. Budowa kopalni, położonej na terenie gminy Puchaczów, ruszyła w roku 1975. Pod obecną nazwą przedsiębiorstwo funkcjonuje od 2001 roku, zaś od 2009 roku jest obecne na Giełdzie Papierów Wartościowych. W 2018 roku firma zatrudniała 4750 pracowników, co czyni ją czwartym największym pracodawcą w województwie lubelskim.

LW Bogdanka wspiera nas czynnie przy realizacji projektu Konferencja Odpowiedzialnego Biznesu.

“ŁYSOŃ” jest przedsiębiorstwem pszczelarskim istniejącym od 1995 roku. Główną działalnością firmy jest produkcja sprzętu pszczelarskiego, w tej branży są jednym z największych dostawców na rynku europejskim. 

Przedsiębiorstwo stawia na ciągły rozwój technologiczny oraz produktowy, ponieważ rynek wymaga zwiększenia elastyczności oraz specjalistycznego sprzętu, który jednocześnie swoimi parametrami jest dostosowany do indywidualnych klientów

Studenckie Koło Naukowe Zarządzanie poznało firmę Łysoń podczas jednej z Wypraw Technologicznych Śladami Tygrysów Europejskich. Po wizycie udało się nawiązać z przedsiębiorstwem dłuższą współpracę. 

Od 20 lat Markpol nieustannie specjalizuje się w transporcie drogowym rzeczy i osób na terenie całej Europy. Wysokie standardy, długie lata doświadczeń, tysiące usatysfakcjonowanych klientów  to atuty, którymi dziś może się poszczycić i podzielić.

Firma współpracuje z SKN Zarządzanie od kilku lat, towarzysząc nam w wyjazdach badawczo-terenowych.

W ostatnim czasie SKNZ nawiązało kolejną współpracę, tym razem z firmą Pacyga Meble. Przedsiębiorstwo od ponad 30 lat produkuje wysokiej jakości meble, ze szczególnym uwzględnieniem mebli dziecięcych oraz młodzieżowych.  

Wszystko zaczęło się w małej miejscowości Lachowice od produkcji szachów, a wraz z upływem czasu zakres oferowanych produktów wciąż wzrastał. Niezwykle istotnym krokiem było podjęcie współpracy w 1993 roku z firmą IKEA – szwedzkim gigantem meblowym, powszechnie znanym na całym świecie. Wraz z rozwojem współpracy między firmami, zwiększaniem ilości zamówień, wybudowano pierwszą fabrykę w Kukowie. Po dzień dzisiejszy mieści się tam główna siedziba, która jest ciągle rozbudowywana.   

Należy dodać, że do produkcji mebli wykorzystywane są jedynie bezpieczne, naturalne i wysokiej jakości materiały, spełniające wszystkie wymagania norm zarówno europejskich, jak i międzynarodowych. Natomiast sam proces produkcyjny wykorzystuje wyłącznie energię odnawialną z elektrowni wodnych (wszystkie produkty oznaczone logo TAURON Eko Premium) oraz działa zgodnie z zasadą zero waste, z poszanowaniem dla środowiska.  

Warto nadmienić również, że przedsiębiorstwo podąża za najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi, żeby jeszcze lepiej wpasować się w potrzeby klientów. Głównym celem jest kreowanie ergonomicznych, przyjaznych oraz bezpiecznych dla każdego potencjalnego użytkownika mebli.  

Za równo kwestie zrównoważonego rozwoju, jak i działania zero waste są szczególnie połączone z obszarem zainteresowań SKNZ. Dlatego było nam niezmiernie miło kiedy podczas XX wyprawy feryjnej w lutym 2020 roku mogliśmy zwiedzić zakład produkcyjny, a rok później nawiązać współpracę.  

Została ona przypieczętowana finałem II edycji ogólnopolskiego konkursu „LEANathon” o tematyce Lean Manufacturing, skierowanego do studentów. Organizacją tego wydarzenia zajęli się członkowie Studenckiego Koła Naukowego Zarządzanie w ścisłej współpracy właśnie z firmą Pacyga Meble. 

  

Przedsiębiorstwo przygotowało dla naszych uczestników zadanie konkursowe, na rozwiązanie którego mieli zaledwie 24h. 5 czteroosobowych drużyn z całej Polski musiało zmierzyć się z praktycznym zadaniem optymalizacji powierzchni magazynowej. A ich głównym celem było opracowanie funkcjonalnego rozwiązania zaczynając od planowania produkcji, planowania zakupów, poprzez magazynowanie komponentów, aż po magazynowanie wyrobów gotowych. Pacyga Meble nie tylko poddało znakomity pomysł zadania, ale również dwóch z jej pracowników, Pani Katarzyna Jurczak-Frączek oraz Pan Jakub Leśniak byli członkami naszego jury oceniającego pomysły uczestników. Jesteśmy bardzo wdzięczni za takie profesjonalne, techniczne oko analizujące wszystkie rozwiązania finalistów konkursu. Dodatkowo laureaci I miejsca otrzymali nagrodę pieniężną, także ufundowaną przez firmę. 

Jako Studenckie Koło Naukowe Zarządzanie mamy nadzieję na dalszą tak owocną współpracę, być może na kolejnej edycji LEANathon’u! 

Polska Grupa Górnicza, PGG to największe przedsiębiorstwo górnicze w Europie i największy producent węgla kamiennego w Unii Europejskiej. Spółka posiada 8 kopalni węgla kamiennego oraz liczne zakłady produkcyjne. Jest niekwestionowanym liderem na rynku węgla kamiennego w Polsce. 

Polska Grupa Górnicza S. A. w ramach realizacji strategii społecznej odpowiedzialności biznesu, służącej zaangażowaniu się firmy w działalność o charakterze wsparcia dóbr społecznych i historycznych oraz przyrodniczych, przedsiębiorstwo w 2019 roku, we współpracy  Zakonem Paulinów, zainicjowało prace renowacyjne Kompleksu Klasztornego w Kamieńcu Podolskim na Ukrainie, uznając że kompleks jest niezwykłym symbolem historycznym polskiej obecności na Podolu i w związku z tłumnym odwiedzaniem tego miejsca przez Polaków, a także turystów z innych krajów, może stać się centrum krzewienia pamięci i historii polskości tych terenów. W tym celu, spółka nawiązała współpracę z Akademią Górniczo-Hutniczą. Tak też powstała grupa projektowa pod kierownictwem dr. hab. inż. Pawła Bogacza, prof. AGH, której zadaniem stało się równoległe poprowadzenie trzech kierunków prac. Kierunki te były realizowane przez Koło Naukowe Budownictwa i Geoinżynierii, Koło Naukowe Geodetów Dahlta oraz Studenckie koło Naukowe “Zarządzanie”. 

PGG w celu wdrożenia działań CSR-owych nawiązało współpracę z Zakonem Paulinów w celu renowacji i odnowy Kompleksu Klasztornego w Kamieńcu Podolskim na Ukrainie. Aby zrealizować tę inicjatywę, PGG nawiązało współpracę z Kołami Naukowymi. Na realizację projektu zdecydowały się 3 koła, w tym Studenckie Koło Naukowe Zarządzanie. 

Niezwykle klimatyczne Studenckie Schronisko Turystyczne „Rogacz” położone na wysokości 828 m. n.p.m. na zboczach góry Rogacz, w Beskidzie Małym.Chatka prowadzona jest przez  Stowarzyszenie Miłośników SST. Zabytkowy budynek posiadający w swojej ofercie ok 30 miejsc noclegowych. Miejsce idealne na wspólne wyjazdy ze znajomymi. Jak pisze właściciel ,,miejsce na mapie, które uzależnia. Polana w górach, gdzie o czwartej nad ranem wypijesz kubek kawy, pozbierasz piękne chwile, zapamiętasz widoki.  to tam gdzie wnętrza przesiąknięte muzyką łączą pokolenia .” Dlatego od wielu lat Studenckie Schronisko Turystyczne „Rogacz” jest nieodłącznym elementem naszych wyjazdów, do którego uwielbiam wracać.

State Street to wiodący na świecie dostawca usług finansowych dla inwestorów instytucjonalnych. State Street jest globalną organizacją, z pełnym oddaniem służącą potrzebom rynków i klientów. Od momentu wejścia na europejski rynek w 1970 roku, firma mocno zaznaczyła swoją obecność i dzisiaj zatrudnia ponad 10,000 pracowników w regionie Europy, Środkowego Wschodu i Afryki. Wysoko ceniona kadra firmy sprawia, że State Street może zaoferować klientom pełen zakres usług finansowych, w tym: obsługę i zarządzanie aktywami, kompleksowe usługi analityczne oraz obsługę transakcji.

Firma State Street współpracowała z SKN „Zarządzanie” podczas wielu projektów oraz eventów, takich jak: I edycja Konferencji Odpowiedzialnego Biznesu oraz kilkukrotnie organizowane spotkania informacyjne, dzięki którym studenci Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii mogli dowiedzieć się na co rekruterzy zwracają uwagę podczas rozmów kwalifikacyjnych, jak stworzyć idealne CV etc. Ponadto uczestnicy spotkań mogli rozwiązać test kwalifikacyjny, będący 1 etapem rekrutacji do firmy.

Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa jest organizacją skupiającą pięć gmin leżących na północ od Krakowa. Należą do nich gminy: Michałowice, Wielka Wieś, Zielonki, Kocmyrzów-Luborzyca oraz Igołomia-Wawrzeńczyce. Stowarzyszenie realizuje zadania, które przyczyniają się do wzrostu atrakcyjności i rozwoju powyższych obszarów poprzez aktywizację ich społeczeństw. Czynnie uczestniczy także w realizacji projektów edukacyjnych, artystycznych oraz rozwijających działalność gospodarczą oraz pozarządową.

Studenckie Koło Naukowe Zarządzanie współpracuje ze Stowarzyszeniem Korona Północnego Krakowa od 2015 r.. Stowarzyszenie współpracuje z SKNZ w ramach projektu „W minutę do Efektu”.

Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Zielonki istnieje od 2001 roku. Swoją działalnością aktywizuje ono lokalną społeczność na terenie gminy Zielonki. Do najważniejszych działań, Stowarzyszenia należą m.in. promocja działań edukacyjnych, kulturalnych i proekologicznych oraz promowanie osiągnięć społecznych na terenie gminy. 

W ramach edukacji ekologicznej dzieci i młodzieży Studenckie Koło Naukowe Zarządzanie współpracuje ze Stowarzyszeniem Rozwoju Gminy Zielonki przy projekcie „Lokalne,  Ekologiczne Gospodarowanie Odpadami”. Współpraca trwa nieprzerwanie od 2017 roku.

TQM Soft jest firmą działającą na rynku od ponad 20 lat. Swoją działalnością obejmuje prowadzenie szkoleń z zakresu zarządzania jakością, jak i dystrybucję narzędzi oraz programów wspierających jej utrzymanie w przedsiębiorstwach. Świadczone usługi doradcze oceniane są na bardzo wysokim poziomie, spełniając oczekiwania klientów z różnorodnych branży. 

Firma TQM Soft podjęła współpracę z  SKN Zarządzanie podczas organizacji I edycji „Oleanpiady”, czyli interdyscyplinarnych zawodów dla uczniów szkół średnich o tematyce Lean Management.

Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalnych”, to firma znajdująca się na terenie Bielska-Białej, powstała w 1988 roku. Obecnie jest jednym z wiodących na świecie producentów samochodów specjalnych oraz sprzętu przeciwpożarowego, przeznaczonego dla: straży pożarnej, wojska, policji oraz służb cywilnych. Są to wysokiej jakości sprzęty pożarnicze, ratownicze, lotniskowe, ratownictwa technicznego, miotacze wody, specjalistyczne kontenery, przyczepy, podnośniki, a także pompy.

Firma współpracuje z SKN Zarządzanie od marca 2019 roku.