Project Description

Loading...

Piątkowy Wieczór Nauk Ścisłych

Piątkowy Wieczór Nauk Ścisłych odbywa się z okazji Światowego Dnia Liczby Pi. Koła Naukowe Akademii Górniczo-Hutniczej czynnie włączają się w obchody tego dnia poprzez pomoc przy przygotowywaniu warsztatów w tematyce: matematyka – Wydział Matematyki Stosowanej, fizyka – Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej, chemia – Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki oraz Wydział Energetyki i Paliw. W przygotowanie tego wydarzenia angażują się również Fundacja dla AGH i Fundacja im. Profesora Kazimierza Bartla. 

Wydarzenie skierowane jest do starszych klas szkół podstawowych. Podczas piątkowego wieczoru uczniowie mają okazję uczestniczyć w wykładzie przedstawiającym ciekawe zagadnienie z wybranej nauki ścisłej. Następnie, uczestnicy czekają na mini-warsztaty, pokazy, doświadczenia, zagadki oraz zadania przygotowane przez pracowników i studentów AGH. 

Nieprzerwanie od kilku edycji Studenckie Koło Naukowe “Zarządzanie” bierze czynny udział w trakcie przygotowań do Wieczoru, podejmując działania organizacyjne. 

Informacje

OKRES REALIZACJI

od 2017

PROJEKT LIDER

Katarzyna Styk

TYP PROJEKTU

organizacyjny

LOGO

Project Gallery