Project Description

Loading...

Piknik Naukowy

Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik jest największą w Europie imprezą plenerową o tematyce naukowej. Najważniejszymi celami wydarzenia jest upowszechnianie wiedzy z różnych dyscyplin naukowych poprzez ich prezentację w ciekawy i nietuzinkowy sposób. Piknik pozwala na zrozumienie oraz pokazanie nauki jako ekscytującą i pasjonującą dziedzinę życia. 

Rokrocznie w wydarzeniu uczestniczy około 200 instytucji z Polski i całego świata. Instytucje naukowe, uczelnie, instytuty badawcze, muzea i instytucje kultury, fundacje związane z edukacją i koła naukowe prezentują tu swoje osiągnięcia oraz odsłaniają kulisy codziennej pracy. W trakcie Pikniku przedstawiane są różne dyscypliny naukowe, od nauk ścisłych, przyrodniczych, po społeczne i humanistyczne. Liczba prezentacji oscyluje około 1000. 

Studenckie Koło Naukowe “Zarządzanie” miało okazję już 3 razy (od 2017 roku) zaprezentować swoje projekty podczas wydarzenia. Nasze inicjatywy były odbierane bardzo entuzjastycznie oraz były jednymi z bardziej obleganych przez uczestników. Podczas Pikniku przedstawiliśmy projekty takie jak: Pomysł na Przemysł, W Minutę do Efektu, AGH Lean Line oraz przeprowadziliśmy Badania Sensoryczne.

Informacje

OKRES REALIZACJI

od 2017

PROJEKT LIDER

Katarzyna Styk

TYP PROJEKTU

dydaktyczno-szkoleniowy

LOGO

Project Gallery