Project Description

Loading...

LEANathon

“LEANathon” to ogólnopolski, interdyscyplinarny konkurs skierowany do studentów uczelni ekonomicznych i technicznych. Uczestnikami wydarzenia są studenci zainteresowani tematyką Lean Management. Wydarzenie oparte zostało na zasadach hackathonu. W ciągu 24h czteroosobowe zespoły pracują nad rozwiązaniem realnego problemu produkcyjnego, przygotowanego specjalnie na to wydarzenie przez współpracujące z Naszym kołem przedsiębiorstwo produkcyjne. Projekty opracowane przez uczestników pozwalają zoptymalizować problemy produkcyjno- logistyczne
w przedsiębiorstwie, wyeliminować zidentyfikowane marnotrawstwa oraz poprawić wydajność procesu.  

Pierwsza edycja projektu zrealizowana została w listopadzie 2020 roku we współpracy z przedsiębiorstwem pszczelarskim „ŁYSOŃ”. Przedsiębiorstwo pszczelarskie „ŁYSOŃ” jest jednym z największych w Europie producentów sprzętu pszczelarskiego. Zadaniem uczestników było stworzenie leanowego rozwiązania dla konkretnego problemu logistycznego w firmie Łysoń. Niestety sytuacja pandemiczna  zmusiła nas do organizacji wydarzenia w formie zdalnej.  

Druga edycja miała miejsce rok później w listopadzie 2021 roku. Wydarzenie odbyło się w formie stacjonarnej w murach Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Jednym z partnerów wydarzenia oraz twórcą zadania konkursowego było przedsiębiorstwo Pacyga Meble. Głównym aspektem działalności firmy jest produkcja mebli z drewna litego. W tej edycji uczestnicy mieli za zadanie zaproponować rozwiązania z zakresu Lean, które realnie usprawnią wewnętrzne procesy logistyczne w przedsiębiorstwie.  

Udział w wydarzeniu daje uczestnikom realną szansę na zdobycie praktycznego doświadczenia z zakresu optymalizacji procesów, pozwala przełożyć zdobytą podczas studiów wiedzę teoretyczną na realia przedsiębiorstw produkcyjnych różnych branż oraz poszerzyć wiedzę z zakresu poszczególnych procesów produkcyjnych.  

Do tej pory udział w wydarzeniu wzięli już studenci Politechniki Wrocławskiej, Politechniki Poznańskiej, Politechniki Białostockiej i Akademii Górniczo-Hutniczej  w Krakowie.   

 

 

 

 

Informacje

OKRES REALIZACJI

od listopada 2020

PROJEKT LIDER

Patrycja Wieczorek

TYP PROJEKTU

dydaktyczno-szkoleniowy

LOGO

Project Gallery