Project Description

Loading...

Innowacje w przemyśle

W dniu 12 września 2019 r. odbyło się wręczenie nagród w pierwszej edycji konkursu „Innowacje w przemyśle 2019”, towarzyszącego Międzynarodowym Targom Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego w Katowicach. Nasz Wydział i całe AGH w tym starciu reprezentowało Studenckie Koło Naukowe “Zarządzanie” prezentując projekt „Optymalizacja przepływu i procesu na przykładzie modelu kopalni odkrywkowej SMART Mine”. Niezmiernie miło jest nam poinformować, iż nagrodę za zajęcie II miejsca w wysokości 4 000 zł na rozwój projektu odebrali mgr inż. Katarzyna Styk – Opiekun SKNZ oraz inż. Jakub Liszcz – Lider Projektu SMART Mine. 

Przewodniczący Kapituły Konkursu Jury, Dziekan Wydział Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej prof. dr hab. inż Franciszek Plewa mówił o tym, że konkurencja była bardzo silna. „Walka była bardzo zacięta. W przedostatnim głosowaniu Kapituły był remis” – opisuje profesor Plewa. Przypominał również, że regulamin nie przewidywał dwóch pierwszych miejsc.

Projekt „SMART Mine”, to model służący do edukacji studentów w zakresie działań optymalizacyjnych przepływów oraz procesów produkcyjnych, bazując na konstrukcji wykonanej w swej zasadniczej części na autorskich konstrukcjach z klocków Lego Mindstorms EV oraz wykorzystujący określony typ kruszywa.

Konkurs objęli patronatem: Instytut Techniki Górniczej Zakład Doskonalenia Kadr KOMAG, Instytut Technik Innowacyjnych Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Technik Innowacyjnych EMAG, Politechnika Śląska, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie

Organizatorem jest Polska Technika Górnicza S.A., która już zapowiedziała kolejną edycję projektu w 2021 roku.

Informacje

OKRES REALIZACJI

2019

PROJEKT LIDER

Katarzyna Styk

TYP PROJEKTU

reprezentacyjny

LOGO

Project Gallery