W zeszłym tygodniu (02-04.03.23r.) nasi Koliści mieli okazję uczestniczyć w Wyjeździe Feryjnym Technologicznym pod opiekuństwem Pana dr inż. Romualda Ogrodnika.

Pierwszego dnia odwiedzili Kopalnię Węgla Kamiennego „Janina” w Libiążu należącą do grupy TAURON Wydobycie, gdzie pod przewodnictwem Pana Łukasza Łowca zeszli poniżej 800 metrów w głąb Ziemi. Niesamowitym doświadczeniem okazało się podejście pod ścianę wydobywczą oraz rozmowy z Górnikami pracującymi na ścianie. Nasi Koliści zapoznali się także z całym procesem wydobywczym. Dla większości uczestników wyjazdu była to pierwsza okazja wjazdu do kopalni.

Podczas wyjazdu odwiedzili oni także dwa zakłady. Firmę ZRE Katowice S.A zajmującą się urządzeniami, instalacjami energetycznymi i pracami z nimi związanymi, a także firmę ZM Silesia S.A pracującą z wyrobami cynkowymi. Ich przedstawiciele dostarczyli merytorycznej wiedzy uczestnikom oraz odpowiedzieli na wszystkie pojawiające się pytania, opowiadając również wiele ciekawych historii.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować Panu dr hab. inż. Pawłowi Bogaczowi, prof. AGH, który od wielu lat wspiera działalność SKN Zarządzanie.

Dziękujemy za pomoc przy organizacji tego wyjazdu, bez jego wsparcia nie mógłby się on odbyć.

Wsparcie finansowe otrzymaliśmy od Fundacji Nauka i Tradycje Górnicze działającej przy Wydziale Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.